NÁSTĚNKA

Právě je 18 pro 2018, 14:42

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 56 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nevyjasněné věci - karty
Nový příspěvekNapsal: 12 úno 2012, 13:01 
smook
smook

Máš rád kvakva koňak ?: ANO ,je to můj tajný zdroj síly
Co mám nejraději: Dobré pití
Trávu raděj: zapálit
Citace:
Citace:
zdarec , dneska jsem na ruznych forech hledal neco ohledne first strike a double strike a narazil na lifelink a myslim ze to hrajeme spatne
Kdyz ma potvora 5/5 s lifelinkem a brani ji 2/2 tak my hrajeme ze sosne 2 zivoty ,ale na tom forku je napsany ze sosne 5 zivotu protoze dala utok 5 i kdyz obrana ma jen 2.(citace : Bytost VŽDY udělí tolik zranění, kolik má síly )
takze jak to tedy je ? jak to budemem hrat ?
jeste jeden dotaz ohledne first strike : first je jak pri utoku , tak i pri obrane ??
priklad :
utocnik 2/2 obrana 2/2 first strike ..... jak to dopadne ?
Ja prece vim ze lifelink dela tolik zraneni kolik je utok prisery ktera tuto abilitu ma...ale jde o to ze mezi nama jsme se dohodli ze to budem hrat tak jak pises, sem se s vama nechtel hadat ;) uz tak su porad kritizovanej za to ze vsechno otocim ve svuj prospech. Ja bych to hral tak jak se to hrat ma to je prece logicke.
Ano first strike je jak pri utoku tak pri obrane, tudiz ten obrance 2/2 s FS zabije utocnika a prezije souboj.
ok dekuji za odpoved ... btw lifelink budemem hrat podle ofiko a je to :)

Nový příspěvekNapsal: 13 úno 2012, 16:11 
blablabla
blablabla

Co mám nejraději: Lehké drogy
Moje motto: Nemam rad ...... ;)
Trávu raděj: ubalit
Lifelink goes best with powerful creature. Lifelink is easy to understand. It means that for any amount of damage it deals, you gain that much life. In other words...

Damage dealt by this creature also causes you to gain that much life.

So if you block or attack with a 5/4 creature with lifelink, when they block or let the damage go through, you gain 5 life. So you basically gain life equal to the power, not toughness. Remember that this is not combat damage, so if you made a lifelink card so it could tap and deal 1 damage to target creature or player, you would gain 1 life. So with a powerful 8/8, you would be gaining a tremendous amount of life. If you attack with a Lifelink creature and the defending player prevents the damage, then you won't gain any life because you didn't deal any damage.

Tak ja to chapu tak ze dostanes tolik zivotu, kolik udelas poskozeni. Zdroj je mtg.wikia.com
Kazdopadne nechcu zakladat flame, takze se domluvime podle sebe ;)

Obrázek

Nový příspěvekNapsal: 13 úno 2012, 16:52 
blablabla
blablabla

Moje motto: SSDD
Citace:
Lifelink goes best with powerful creature. Lifelink is easy to understand. It means that for any amount of damage it deals, you gain that much life. In other words...

Damage dealt by this creature also causes you to gain that much life.

So if you block or attack with a 5/4 creature with lifelink, when they block or let the damage go through, you gain 5 life. So you basically gain life equal to the power, not toughness. Remember that this is not combat damage, so if you made a lifelink card so it could tap and deal 1 damage to target creature or player, you would gain 1 life. So with a powerful 8/8, you would be gaining a tremendous amount of life. If you attack with a Lifelink creature and the defending player prevents the damage, then you won't gain any life because you didn't deal any damage.

Tak ja to chapu tak ze dostanes tolik zivotu, kolik udelas poskozeni. Zdroj je mtg.wikia.com
Kazdopadne nechcu zakladat flame, takze se domluvime podle sebe ;)
Chapes to spatne Kepep, podle toho co jsi postl je to jasny...vem si tu 5/4 s lifelinkem...ona dela vzdy 5 dmg i kdyz ji blokujes treba 2/2 priserou ;)

Nový příspěvekNapsal: 24 úno 2012, 11:54 
blablabla
blablabla

Jeste vysvetleni Kepepova Fireballu skrz tohle posledni utery. Hral to spatne > daval vsem nasim priseram stejnou dmg (4) a platil jednu manu za kazdy dalsi target, coz je spatne.
Karta rika: Fireball zpusobi X poskozeni rozdeleno rovnomerne, zaokrouhleno dolu, mezi jakykoli pocet cilovych bytosti nebo hracu. Fireball stoji 1C navic za kazdy dalsi cil.

Tzn.: kepep zaplatil manu aby fireball mel 4 dmg, ovsem pak dal 4 dmg vsem (mam pocit ze to bylo do tri bytosti), ale spravne by se s kazdym cilem navic menil i pocet zraneni > dva cile uz by tedy kepepa staly 1R5C many a obe bytosti by dostaly 2 dmg...tri bytosti uz by ho staly 1R6C a kazda by dostala 1 dmg. Pokud vam to neni jasne, dejte vedet, zkusim vysvetlit v sobotu nazorne.

Obrázek

Nový příspěvekNapsal: 24 úno 2012, 12:38 
smook
smook

v utery jsme mozna jeste hrali spatne blok na creaturu s lifelinkem ..... kdyz jsme blokovali vasi priseru 2 blokerama , tak jste si pripocetli jenom jednou zivoty za udelenou DMG ,ale meli jste se pripocist 2x

priklad ataker 5/4 s lifelinkem
bloker 1. 2/2
bloker 2. 2/2

takze celkem by si utocnik mel pripsat 10 zivotu , protoze dle meho utocil do kazde za 5

Je tak ivane ???

Nový příspěvekNapsal: 24 úno 2012, 12:44 
blablabla
blablabla

Citace:
v utery jsme mozna jeste hrali spatne blok na creaturu s lifelinkem ..... kdyz jsme blokovali vasi priseru 2 blokerama , tak jste si pripocetli jenom jednou zivoty za udelenou DMG ,ale meli jste se pripocist 2x

bloker 1. 2/2
bloker 2. 2/2

takze celkem by si utocnik mel pripsat 10 zivotu , protoze dle meho utocil do kazde za 5

Je tak ivane ???
Neni tak. Ten utocnik udela 5 dmg (v pripade ze nema double strike ci jine modifikatory) a je jedno kolika bytostmi ho budes branit. V obrane se to stanovuje nasledovne. Urci se kdo blokuje jako prvni, druhy atd...podle toho se rozdeluje zraneni.

Nový příspěvekNapsal: 24 úno 2012, 13:05 
smook
smook

Citace:
Citace:

bloker 1. 2/2
bloker 2. 2/2

Je tak ivane ???
Neni tak. Ten utocnik udela 5 dmg (v pripade ze nema double strike ci jine modifikatory) a je jedno kolika bytostmi ho budes branit. V obrane se to stanovuje nasledovne. Urci se kdo blokuje jako prvni, druhy atd...podle toho se rozdeluje zraneni.

Ok, takze jeste jeden dotaz k tomu

bloker 1. 2/2
bloker 2. 2/4
takze by bloker 2 prezil ?

Nový příspěvekNapsal: 24 úno 2012, 13:14 
blablabla
blablabla

Citace:
Ok, takze jeste jeden dotaz k tomu

bloker 1. 2/2
bloker 2. 2/4
takze by bloker 2 prezil ?
Zcela spravne. Vsechno se to odviji od oznameni utocniku a obrancu. Obrance dejme tomu rekne ze bude blokovat toho utocnika blokerem 1 a navic blokerem 2. V takovem pripade si utocici hrac pricte 5 zivotu za lifelink, zabije blokera 1 a da 3 zraneni do blokera 2, ktery tim padem prezije, utocnik umira. Aby utocici hrac mohl dat zraneni druhemu blokerovi (obecne vzdy pokud blokuje vice nez jedna bytost) musi nejdriv zabit blokera prvniho.

Dam vam sem vytah z oficialnich pravidel:

510. Combat Damage Step

510.1. First, the active player announces how each attacking creature assigns its combat damage, then the defending player announces how each blocking creature assigns its combat damage. This turn-based action doesn't use the stack. A player assigns a creature's combat damage according to the following rules:

510.1a Each attacking creature and each blocking creature assigns combat damage equal to its power.

Example: The damage assignment order of an attacking Vastwood Gorger (a 5/6 creature) is Pride Guardian (a 0/3 creature) then Llanowar Elves (a 1/1 creature). Vastwood Gorger can assign 3 damage to the Guardian and 2 damage to the Elves, 4 damage to the Guardian and 1 damage to the Elves, or 5 damage to the Guardian.

Preklad:
510.1. Prvne, aktivni hrac (ten ktery utoci) oznami jak vsechny utocici bytosti udeli jejich bojove zraneni, potom branici hrac oznami jak vsechny blokujici bytosti udeli jejich bojove zraneni. Tato akce nevyuziva tzv. "stacku". Hrac oznamuje udeleni bojoveho podle nasledujicich pravidel:

510.1a Vsechny utocici bytosti a vsechny blokujici bytosti udeli zraneni rovno jejich sile.

Priklad:
Situace: Vastwood Gorger utoci, obrance ho blokuje v poradi: Pride Guardian, Llanowar Elves
Ohlaseni poradi poskozeni utociciho Vastwood Gorgera (5/6 bytost) je Pride guardian (0/3 bytost) potom Llanowar Elves (1/1 bytost).
Vastwood Gorger muze udelit 3 zraneni do Guardiana a 2 zraneni do Elfu, nebo 4 zraneni do Guardiana a 1 zraneni do Elfu anebo 5 zraneni do Guardiana.

Nový příspěvekNapsal: 27 úno 2012, 08:37 
blablabla
blablabla

Takze k tomu exilnuti. Pravidla ktera toto objasnuji jsou 301.5c a 303.4b. Vyklad je ve zkratce takovy, ze pokud hrac exilne protivnikovi bytost a ta ma na sobe equipment tak ten zustava ve hre, pokud ma exilovana bytost na sobe enchantment tak ten jde do hrobu.

Nový příspěvekNapsal: 09 bře 2012, 10:30 
blablabla
blablabla

Tak abychom v tom meli jasno:

Double Strike:
http://mtg.wikia.com/wiki/Double_strike

First Strike:
http://mtg.wikia.com/wiki/First_Strike

Deathtouch:
http://mtg.wikia.com/wiki/Deathtouch

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 56 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00